Bilety lotnicze Aegean Airlines

Rok założenia: 1999
Kod IATA: A3
Liczba miejsc docelowych: 35
Sojusze: Star Alliance

Aegean Airlines historia:

Linie lotnicze Aegean Airlines zostały założone w 1987 roku pod nazwą Aegean Aviation i stały się pierwszą prywatną linią z certyfikatem przewoźnika lotniczego w Grecji jako największej linii lotniczej greckiej. Na początku przewoźnik operował loty VIP z Aten do całego świata, na pokładach samolotów Learjet. W marcu 1999 roku, Aegean Airlines, rozpoczeły regularne przewozy pasażerskie. Obecnie, Aegean Airlines prowadzi regularne i czarterowe połączenia na krajowe i międzynarodowych lotniska z Aten i Salonik, w Grecji.
Jego główną bazą jest lotnisko w Atenach. Aegean Airlines jest członkiem Star Alliance od czerwca 2010 roku. To porozumienie pozwoliło przewoźnikowi na otworzenie nowych połączeń, które są umożliwiają dostę do miejsc bardziej europejskie jak i międzynarodowych.

Aegean Airlines główne lotniska:

Międzynarodowe lotnisko w Atenach
Międzynarodowe lotnisko w Salonikach
Międzynarodowe lotnisko w Heraklionie
Międzynarodowe lotnisko w Larnaca
Dodatkowo:
Międzynarodowe lotnisko w Corfu
Międzynarodowe lotnisko na Rodos

Statystyki:

„Cleisthenes” "i „ Fidiasz" są to dwa samoloty, na których był namalowany obraz „Kori Aten" w celu promowania kultury greckiej, a zwłaszcza Muzeum Akropolu w Atenach.
"Miles & Bonus", program lojalnościowy Aegean Airlines który świętował swoje 10 urodziny w 2012 roku.

Ważne wydarzenia:

Aegean został wyróżniony 3 razy w kategorii najlepszej regionalnej linii w Europie z Skytrax, w 2009, 2011 i 2012. Aegean Airlines zdobył nagrodę Gold Award ERA: najlepsze linie lotnicze w roku 2008/9.W 2012 roku, Aegean Airlines ogłosiła przejęcie Olympic Airlines.

Aegean Airlines lotniska:

Aegean Airlines lotniska krajowe:

Alexandroupolis
Ateny
Chania
Korfu
Heraklion
Kalamata
Kos
Mykonos
Mytilene
Rhodes
Santorini
Skyros
Saloniki

Aegean airlines lotniska międzynarodowe:

Barcelona
Bruksela
Budapeszt
Düsseldorf
Frankfurt
Stambuł - Atatürk
Kijów - Zhuliany
Larnaca
Londyn (wszystkie lotniska)
Madryt
Milan - Malpensa
Moskwa - Domodiedowo
Monachium
Paryż - Charles De Gaulle
Praga
Rzym
Saint Petersburg
Stuttgart
Tbilisi
Tel Aviv
Wenecja
Wiedeń

Niezależnie od powyższego, Aegean Airlines wykonuje przeloty do następujących portów lotniczych krajowych i międzynarodowych:

Krajowe:

Chios
Ioannina
Kavala
Kefalonia
Lemnos
Samos

Międzynarodowe:

Amsterdam
Belgrad
Berlin
Charlotte
Kopenhaga
Hamburg
Hannover
Lizbona
Manchester
Nicea
Oslo
Filadelfia
Porto
Sofia
Sztokholm
Tirana

Aegean Airlines obsługa:

Aegean Airlines oferuje 2 klasy obsługi swoim pasażerom:
Ekonomiczna Klasa - Wystarczająco dużo miejsca na nogi, przestronne siedzenia, menu pełne rozmaitych dań, zakupy na pokładzie i 32kg limitu bagażu.
Klasa biznes - Dodatkowy limit bagażu, oddzielne odprawy, urozmaicone posiłki, szeroki wybór alkoholowych i bezalkoholowych napojów, dodatkowe punkty milowe dla członków programu lojalościowego.

Aegean Airlines poczekalnie:

Wszyscy pasażerowie Aegean Business Class, posiadacze złotej karty Miles & Bonus kart, jak również posiadacze kart Alliance Gold Card mają dostęp do salonów gdzie mogą znaleźć specjalne udogodnienia i przytulną przestrzeń.

Na pokładzie:

Duży wybór materiałów informacyjno-rozrywkowych oferowany na pokładach samolotów Aegean Airlines, a także duży wybór przekasek oraz napojów. Na pokładzie jest dostępny także sklep Duty Free.Ponadto magazyn "Blue Magazine", jest dostępny dla każdego pasażera.Na międzynarodowych trasach w klasie biznes, pasażerowie mogą wybrać 6 różnych kanałów muzyki greckiej orazi zagranicznej, także jest dostępna szeroka kolekcja filmów.

Tanie bilety lotnicze Aegean Airlines

Jak zarezerwować tanie bilety lotnicze Aegean Airlines?
Rezerwuj tanie loty Aegean Airlines używając wyszukiwarki tripsta.pl, zaoszczędź czas i pieniądze! Wybierz miejsce wylotu, cel podróży, datę i rezerwuj tanie bilety lotnicze Aegean Airlines. Po znalezieniu odpowiedniego połączenia należy wybrać formę płatności (karta kredytowa, przelew bankowy, przelew internetowy za pomocą DOTPAY), dodatkowo można wybrać opcję dodatkową i zakupić ubezpieczenie podróżne oferowane przez tripsta.pl
Dodatkowych informacji można uzyskać kontaktując się telefonicznie z naszym działem obsługi klienta +48 (22) 300 38 74, bądź mailowo rezerwacje@tripsta.pl.
Najtańsze bilety lotnicze Aegean Airlines to tylko kilka klinięć!

Tanie loty Aegean Airlines

Po dokonaniu rezerwacji biletów lotniczych Aegean Airlines, mail z potwierdzeniem zostanie przesłany na podany adres mailowy w celu sprawdzenia podanych danych. Aby dokonać odprawy na lotnisku należy zabrać ze sobą odpowiedni dokument tożsamości, oraz bilet elektroniczny, wydany przez tripsta.pl
Znajdź najtańsze bilety lotnicze Aegean Airlines na tripsta.pl i podróżuj!

Rezerwacja biletów lotniczych Aegean Airlines

Dlaczego warto dokonać rezerwacji na bilety lotnicze Aegean Airlines na tripsta.pl?
Moższesz wyszukać łatwo i szbybko, wszystkie krajowe i międzynarodowe loty z Aegean Airlines. Zapisz się do naszego newslettera i nie przegap najnowszych ofert i promocji Aegean Airlines. Wszystkie dostępne trasy możesz znaleźć na tripsta.pl, więc wybierz idealne połączenie w najniższych cenach!