Tripsta.pl w mediach

9 maja 2013 Dziennik Polski

Egipt powrócił do łask

O tegorocznych popularnych kierunkach turystycznym i nowych trendach informują przedstawiciele Tripsta.pl w „Dzienniku Polskim”.


26 kwietnia 2013 Gazeta Finansowa

Gdzie na wypoczynek w tym roku?

Nawet w lutym pośród urlopowiczów spotkać można nie tylko fanów białego szaleństwa, ale także tych, którzy zdecydowanie bardziej cenią sobie wyższe temperatury. Spora część turystów wybierze „wakacje pod palmą”, a Ci bardziej zapracowani zdecydują się weekendowe wyjazdy do dużych, europejskich miast. Coraz większe liczba podróżujących pozna również uroki, już nie tak odległej Azji-wynika z analizy Tripsta.pl.


25 kwietnia 2013 Świat i Ludzie

Jak korzystać z telefonu, gdy jedziemy za granicę

Bilety, ubezpieczenia, odpowiednie dokumenty i dobrze spakowana walizka to dopiero podstawa udanego wyjazdu urlopowego. Jedną z istotnych spraw, o których nie należy zapominać jeszcze przed wyjazdem jest odpowiednio dobrana oferta na połączenia telefoniczne wykonywane za granicą informuje Tripsta w kwietniowym wydania tygodnika „Świat i Ludzie”.


22 kwietnia 2013 Puls Biznesu

Polacy uciekają do ciepła

O tym gdzie Polacy szukają ciepła informują specjaliści z Tripsta.pl w weekendowym wydaniu „Pulsu Biznesu”


6 kwietnia 2013 Polska The Times

Wyruszamy na majówkę

Początek maja oficjalnie uznać można za rozpoczęcie sezonu urlopowego. I choć na sierpień przypada największa liczba wyjazdów, spora cześć urlopowiczów, spakuje walizki i na dłuższy wypoczynek uda się już w maju. Korzystając z wolnego Polacy głównie wybiorą się na zagraniczne wyjazdy do ciepłych krajów. Natomiast Ci bardziej zapracowani zdecydują się na ekspresowe wyjazdy do europejskich stolic – wynika z analizy Tripsta.pl.


1 kwietnia 2013 Home&Market

Z poradnika sprytnego podróżnika

„Podróżuj oszczędnie” – pod takim hasłem wystartowała kampania edukacyjna przygotowana wspólnie przez biuro turystyczne Tripsta.pl i platformę wymiany walut Walutomat.pl. Celem akcji jest promowanie ciekawych kierunków wakacyjnych wyjazdów - zobrazowanie faktów związanych z danym regionem i kosztów tego typu wypraw - w ciekawy i zabawny sposób z naciskiem na oszczędności jakie można zyskać podczas takich wyjazdów. Aby zwiedzać zagraniczne kraje, wcale nie trzeba dysponować dużym budżetem, dlatego kampania będzie promowała najtańsze możliwości podróżowania i zwiedza danego regionu. Kampania kładzie nacisk na działania media relations (głównie: stałe rubryki, artykuły poradnikowe i infografiki zamieszczone w mediach turystycznych i kobiecych) oraz aktywność w mediach społecznościowych.


8 marca 2013 Home&Market

Gdzie na wypoczynek w tym roku?

Dla trustów nie tylko początek, ale również reszta roku 2013 zapowiada się niezwykle ciekawie. Coraz łatwiej będzie można znaleźć oferty przelotów dostosowane do potrzeb i portfela konsumenta związane choćby z pojawieniem się na rynku nowych przewoźników. Ci chcąc być konkurencyjni muszą obniżać ceny informują specjaliści z Tripsta.pl w marcowym wydaniu Home&Market.


5 marca 2013 Aktywna mama

Opóźniony lub odwołany lot

O tym co należy zrobić, kiedy samoloty mają opóźnienia lub są odwołane muszą wiedzieć nawet najbardziej zabiegane mamy. Jakie prawa przysługują osobą podróżującym samolotem podczas niesprzyjających warunków pogodowych informują specjaliści z Tripsta.pl w marcowym wydaniu miesięcznika Aktywna Mama.


2 marca 2013 Głos Wielkopolski

Gdzie Polacy wybiorą się na wypoczynek

Nawet w lutym pośród urlopowiczów spotkać można nie tylko fanów białego szaleństwa, ale także tych, którzy zdecydowanie bardziej cenią sobie wyższe temperatury. Spora część turystów wybierze „wakacje pod palmą”, a Ci bardziej zapracowani zdecydują się weekendowe wyjazdy do dużych, europejskich miast. Coraz większe liczba podróżujących pozna również uroki, już nie tak odległej Azji – wynika z analizy Tripsta.pl.


23 Luty 2013 Dziennik Łódzki

Odwołany lot co robić

Duże opady śniegu i niskie temperatury spowodowały zamieszanie na lotniskach. To skutkuje przesunięciami w grafiku odlotów, a w gorszej sytuacji ich anulacją. Zdenerwowanie nie opuszcza pasażerów. Tymczasem podróżujący nie pozostają bez opieki. W wielu przypadkach nie korzystają, jednak z przysługujących im praw, gdyż po prostu ich nie znają.


19 Luty 2013 Kurier Szczeciński

Miłość nie zna granic

Święto zakochanych – coroczny festiwal miłości, który skłania do czułych wyznań i romantycznych spotkań, można spędzić inaczej – w podróży. Paryż, Lizbona, Rzym, Florencja, Budapeszt… Alternatywą dla banalnej kolacji, czy kolejnego niepotrzebnego gadżetu może okazać się ucieczka od tandety i kiczu. 


31 Styczeń 2013 Puls Biznesu

Narty za granicą tańsze niż w Polsce

W tegorocznym sezonie zimowym zagraniczny wyjazd na narty może być tańszy nawet do 1 500 złotych.Wszystko za sprawą niższego niż rok wcześniej kursu euro oraz niższych kosztów wymiany, jakie uzyskamy wymieniając walutę online, wynika z analizy Tripsta.pl i Walutomatu.


30 Grudzień 2012 Home&Market

Moda na turystykę w Europie Środkowo-Wschodniej

W tegorocznym sezonie zimowym zagraniczny wyjazd na narty może być tańszy nawet do 1 500 złotych.Wszystko za sprawą niższego niż rok wcześniej kursu euro oraz niższych kosztów wymiany, jakie uzyskamy wymieniając walutę online, wynika z analizy Tripsta.pl i Walutomatu.


1 Grudzień 2012 Dziennik Łódzki

Wiza

Organizując zagraniczną podróż, trzeba najpierw sprawdzić, na jakich zasadach można przebywać w docelowym kraju. W niektórych państwach turystom wystarczy tylko paszport, a niekiedy potrzebna jest wiza. Jak długo można z niej korzystać i jak ją zdobyć?


30 Listopad 2012 Gazeta Pomorska

Upominek inny niż wszystkie

W ferworze świątecznych przygotowań, często wertujemy tysiące ofert w poszukiwaniu pomysłu na niebanalny prezent. Tymczasem może okazać się, że dobrym i niedrogim rozwiązaniem, które na pewno zaskoczy obdarowaną osobę oraz sprawi jej przyjemność będzie… wycieczka. Tripsta.pl podpowiada, jak szukać takich prezentów.


31 Październik 2012 Głos Koszaliński

Niepełnosprawni na lotnisku

Niepełnosprawnym pasażerom linii lotniczych przysługuje szereg udogodnień, które mają na celu ułatwić im podróż. Jedynym warunkiem skorzystania z tych praw jest poinformowanie o takiej potrzebie przy rezerwacji biletu.


05 Październik 2012 Polska The Times

Tanie linie - horrendalne opłaty.

Podróżowanie tanimi liniami lotniczymi może okazać się tanie tylko z pozoru. Przewoźnicy ci wprowadzają coraz więcej obostrzeń, takich jak np. opłata za bagaż rejestrowany, które mogą spowodować, że „ tani przelot” będzie dość kosztownym przedsięwzięciem.


01 wrzesień 2012 Home&Market

Co zrobić, jeśli biuro podróży bankrutuje?

W sytuacji, gdy biuro podróży bankrutuje, turysta może domagać się wypłaty odszkodowania lub zwrotu pieniędzy. Tripsta.pl radzi, jak tego dokonać i w jaki sposób dochodzić swoich praw.


06 sierpień 2012 Dziennik Łódzki

Czas taniego podróżowania

Okazuje się, że aby podróżować – nawet w najodleglejsze zakątki świata – wcale nie trzeba spać na pieniądzach. Wystarczy przemyślane planowane swojej podróży i szukanie ekonomicznych rozwiązań, takich jak couchsurfing czy szukanie promocyjnych biletów, a także korzystanie z wyszukiwarek połączeń lotniczych.


14 lipiec 2012 Głos Wielkopolski

Coraz częściej wyjeżdżamy na ekowakacje.

Coraz większą popularnością cieszą się ekowakacje, czyli urlop planowany w zgodzie z naturą. Turysta, który chce w ten sposób wypocząć, wybiera energooszczędne hotele oraz spędza czas na wycieczkach krajobrazowych.


06 lipiec 2012 Warszawska Gazeta

Opłaca się latać samolotem po Polsce?

Wcześnie zarezerwowany krajowy bilet lotniczy kosztuje mniej więcej tyle samo, co pociąg. Wybór samolotu jako środka transportu pozwala natomiast zaoszczędzić sporo czasu, który można wykorzystać na wakacyjne przyjemnośc.


02 lipiec 2012 Dziennik Gazeta Prawna

Bilet lotniczy warto kupić przed samym odlotem lub z dużym wyprzedzeniem.

By niedrogo kupić bilet lotniczy, trzeba pamiętać, że loty weekendowe są droższe od tych w dni powszednie. Wybierając natomiast tanie linie lotnicze, trzeba liczyć się z faktem, że za wiele usług, które u klasycznych przewoźników wlicozne są w cenę biletu, trzeba będzie zapłacić. Przykładem może być bagaż rejestrowany.


03 marca 2012 Dziennik Łódzki

Labirynt umów, klauzul i gwiazdek

Biura podróży do swoich umów wprowadzają niedozwolone klauzule. Są to postanowienia umowne sprzeczne z dobrymi obyczajami oraz rażąco naruszające interesy konsumenta, a więc i sprzeczne z prawem.


03 marca 2012 Gazeta Wrocławska

Nie zwlekaj, zaplanuj wakacje teraz

Polacy organizują swoje wycieczki samodzielnie. Planują je już w marcu, ponieważ rezerwacja biletów samolotowych z wyprzedzeniem czasowym pozwala znaleźć korzystne ceny połączeń.


01 marca 2012 Claudia

Kupuję wycieczkę w ofercie first minute. Na co uważać?

Wycieczki sprzedawane w ofertach first i last minute są pełnowartościową usługą, jaką oferują biura podróży w promocyjnych cenach. Jeśli więc nabywca chce taką usługę zgłosić do reklamacji – wbrew temu, co może twierdzić sprzedawca – ma do tego pełne prawo.


04 lutego 2012 Głos Wielkopolski

Atrakcje dla dwojga. Walentynki w podróży

Biorąc dwa dni wolnego, można zaplanować pięciodniowy wyjazd walentynkowy, który wcale nie musi rujnować kieszeni zakochanych. Planując podróż tanimi liniami, do Włoch można dolecieć za 350 zł w obie strony.


17 stycznia 2012 Bankier.pl

Umowa z biurem podróży, czyli jak się nie dać oszukać

Jeśli organizator zmienia koszt wycieczki, musi poinformować klientów o tym fakcie najpóźniej na 21 dni przed planowanym terminem wyjazdu. Jeśli zaniedba tego obowiązku, cena pozostaje bez zmian.


9 stycznia 2012 Echo Miasta

Urlop z wyprzedzeniem czy w ostatniej chwili?

Klienci, którzy zdecydują się na zakup wycieczki first minute mogą liczyć na dodatkowe zniżki za pełną wpłatę w dniu rezerwacji. Najwięksyzm jednak atutem jest ogromny wybór terminów i hoteli.


4 stycznia 12 Polska The Times

Zimowe ferie chcemy spędzić za granicą

Tradycyjnych przewoźników warto jest wybierać, gdy podróżuje się z dziećmi. O ile w tanich liniach nie ma liczyć na specjalne oferty dla maluchów, to w tradycyjnych można się spodziewać 25-procentowego rabatu dla dzieci w wieku do 2 do 11 lat.


27 grudnia 2011 Polska Głos Wielkopolski

Sylwestrowy wyjazd lub zimowy urlop

Do Włoch czy Hiszpanii tanimi liniami można polecieć już od 100 zł w jedna stronę - mówi Aleksandra Jakiel z Tripsta.pl.


21 grudnia 2011 Wirtualna Polska

Kryzys korzystny dla polskiego turysty

Nie dość, że spadają ceny zorganizowanych wycieczek i biletów lotniczych, to jeszcze stanieją różne atrakcje turystyczne oferowane przez miejscowych. Wyjazd do Grecji czy Włoch kosztuje nawet 20 proc. mniej – wynika z analizy Tripsta.pl.


19 grudnia 2011 Bankier.pl

Przyszłoroczne wakacje mogą być tańsze

Kraje, które główny dochód czerpią z turystyki i są dotknięte kryzysem gospodarczym, robią wszystko, by wciąż przyciągać urlopowiczów. – Do takich działań należy zaliczyć, np. zmniejszanie stawki podatku VAT za usługi hotelowe, redukcje opłat na lotnisku, ułatwienia wizowe dla krajów spoza Unii Europejskiej – mówi Marko Brinkmann.


4 grudnia 2011 Polska Głos Wielkopolski

Boże Narodzenie na wycieczce w ciepłe kraje

Tygodniowy wyjazd all inclusive w hotelu czterogwiazdkowym w Hurghadzie kosztuje od 999 zł. Niewiele droższe są wycieczki do Kairu, Aleksandrii, Synaju, a więc tam, gdzie zdarzają się zamieszki. Ceny wyjazdów zaczynają się od 1100 zł. Jeszcze kilka miesięcy temu za urlop trzeba było płacić 400 - 500 zł więcej.


2 grudnia 2011 Dziennik Łódzki

Egipt staniał, ale jego popularność nie zmalała

Marko Brinkmann radzi turystom, aby byli przezorni i nie organizowali podróży na własną rękę. - Turyści podróżujący z biurem mają zapewnioną na miejscu opiekę doświadczonego rezydenta, nie są pozostawieni samym sobie - podkreśla Brinkmann.


1 grudnia 2011 Home&Market

Zimowe wyjazdy Polaków, czyli dokąd i za ile?

Na narty rodacy najchętniej udają się na Słowację, natomiast na Sylwestra leca do Paryża lub Barcelony - wynika z analizy Tripsta.pl.


22 listopada 2011 Newsweek.pl

Na narty samolotem, Ile to kosztuje?

W tanich liniach lotniczych można zaoszczędzić na bagażu sportowym płacąc przez Internet. Ta opcja jest tańsza niż uiszczenie opłaty na lotnisku.


9 listopada 2011 Portfel.pl

Jakie ubezpieczenia warto wykupić przed zagranicznym wyjazdem?

Zgodnie z Ustawą o Usługach Turystycznych biuro podróży musi zapewnić podróżującym ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – mówi Marko Brinkmann z internetowego biura podróży Tripsta.pl.


13 października 2011 Świat i Ludzie

Wyjazd na urlop jesienią to duża oszczędność

Pensjonaty i hotele w regionach, które utrzymują się głównie z turystyki, by zarobic w martwym sezonie obniżają znacząco ceny zakwaterowania.


24 września 2011 Gazeta Pomorska

Wakacje po sezonie? Jest znacznie taniej!

U tanich przewoźników rezerwując podróż w tym samym kierunku w sezonie zapłącimy od 120 do 200 zł, natomisat jesienią od 50 do 140 zł - mówi Marko Brinkmann z internetowego biura podróży Tripsta.pl.


20 września 2011 e-rynek podróży

Tripsta.pl rok na polskim rynku

Ponieważ założenia co do polskiego rynku sprawdziły się, nasze plany wiążą się z rozwojem i pojawieniem się w kolejnych krajach europejskich. W najbliższych 6 miesiącach chcemy zaistnieć w Rosji, Turcji, Ukrainie, Włoszech i na Węgrzech - mówi Marko Brinkmann.


1 września 2011 Polska Gazeta Krakowska

Niesmak po wczasach? Radzimy, jak temu zapobiec

W europejskim hotelu dwie gwiazdki to już przyzwoite warunki dla osoby, która do szczęścia nie potrzebuje luksusów - wyjaśnia Marko Brinkmann z internetowego biura podróży Tripsta.pl.


29 sierpnia 2011 e-hotelarz.pl

Gwiazdka nierówna gwiazdce, czyli w poszukiwaniu dobrego zagranicznego hotelu

Mimo, że różne obiekty mają tyle samo gwiazdek, nie gwarantuje to, że poziom świadczonych tam usług będzie taki sam. W dodatku Klasyfikacja Obiektów Hotelearskich określa jedynie minimalne warunki, jakie musi spełnić baza noclegowa – mówi Marko Brinkmann z Tripsta.pl.


22 sierpnia 2011 Podróże.pl

Miejsca, których oglądać nie warto

Biura podróży organizujące wyjazd, zostawiają zwiedzających u podnóża Olimpu na kilka godzin samym sobie, a miasteczko Olimp nie ma do zaoferowania ani atrakcyjnych pamiątek, ani przystępnych cen. Nie mówiąc o koszcie wycieczki na legendarną górę.


16 sierpnia 2011 Wiadomości Turystyczne

Wzrost ruchu na polskich lotniskach

Z raportu Tripsta.pl natomiast wynika, że najczęściej samolotem latamy na zagraniczne wakacje (70 proc. badanych) oraz w odwiedziny do rodziny i znajomych mieszkających poza granicami Polski (42 proc.).


5 sierpnia 2011 Głos Szczeciński

Uwaga na dodatkowe koszty

Gdy pasażer chce wziąć drugą walizkę, wybrać miejsce na pokładzie, czy po prostu zapłacić za bilet musi ponieść dodatkowe koszty. Wysokość takich opłat może wynieść nawet 250 zł - jak wynika z analizy Tripsta.pl.


20 lipca 2011 MM Kraków

Coraz więcej podróżujących na krakowskim lotnisku

Coraz więcej osób decyduje się na lot samolotem głównie ze względu na oszczędność czasu, wygodę i przystępne ceny połączeń.


19 lipca 2011 Dziennik Gazeta Prawna

Co trzeci Polak lata za mniej niż 300 zł

Ponad połowa zapytanych przez internetowe biuro podóży Tripsta.pl Polaków podróżuje liniami lotniczymi przynajmniej raz w roku.


6 lipca 2011 Inwestycje.pl

Jak uniknąć stresu na wakacjach?

W tanich liniach lotniczych nie ma numeracji miejsc, więc przy dużej liczbie podróżnych na lotnisku tworzą się długie kolejki. Aby uniknąć czekania w ogonku, istnieje możliwość wykupienia odprawy priorytetowej.


1 lipca 2011 Onet.pl

Jak efektywnie spakować się do bagażu podręcznego

Jeżeli nasza walizka przekroczy dopuszczalny wymiar nawet o 1 cm, może nie zmieścić się w specjalnej skrzynce do testowania bagażu, a co za tym idzie – będziemy musieli za niego dodatkowo zapłacić.


1 lipca 2011 Claudia

Prawo S.O.S.

W bagażu podręcznym, zabieranym na pokład samolotu, nie można przewozić takich rzeczy jak zapalniczka, nożyczki, pilniczek do paznokci, a także substancji płynnych w opakowaniach powyżej 100 ml.


29 czerwca 2011 Studentnews.pl

Co ci w duszy gra? Koncertowe wakacje!

– Dzięki liniom lotniczym wyjazd koncerty jest dostępny dla coraz większej liczby fanów – mówi Anna Galewska z internetowego biura podróży Tripsta.pl. –Nie dziwi więc fakt, że często planują oni swoje urlopy tak, by połączyć dwa w jedno: wypoczynek i zwiedzanie z estradowymi doznaniami - dodaje.


30 maja 2011 Biomedical.pl

Jak bezpiecznie latać samolotem w ciąży?

Mając na uwadze bezpieczeństwo przyszłych matek i ich dzieci, linie lotnicze nie wpuszczą na pokład kobiet, których ciąża zbliża się ku końcowi.


2 maja 2011 Egospodarka.pl

Tanie linie = dodatkowe opłaty

Jeżeli pasażer chce wybrać sobie lokalizację na pokładzie – chce siedzieć przy oknie, leci z dzieckiem i chce być blisko toalety lub nie lubi latać na skrzydle, to powinien wykupić pierwszeństwo wejścia do samolotu. Za taką wygodę zapłaci od 20 do 49 zł.


30 kwietnia 2011 Polska Dziennik Zachodni

Lecisz tanimi liniami, uważaj na opłaty dodatkowe

Najwięcej trzeba dopłacić za dodatkowy bagaż - mówi Anna Galewska z internetowego biura podróży Tripsta.pl.


15 kwietnia 2011 e-hotelarz.pl

Hotele w Europie na polską kieszeń

Koszt pobytu za granicą można obniżyć także dzięki specjalnym programom rabatowym zwanym free nights, które stosują hotelarze. Przy rezerwacji określonej liczby noclegów, najczęściej trzech, klient kolejny dzień w hotelu może spędzić całkowicie za darmo.


31 marca 2011 Infoair.pl

Gdzie Polacy chcą polecieć na wakacje

W przypadku wyjazdów indywidualnych, prym wiodą włoskie miasta, takiej jak Rzym czy Mediolan, a także Barcelona, wynika z danych Tripsta.pl.


23 marca 2011 Życie Kalisza

Co nam oferują najbliższe lotniska

W przeciwieństwie do wycieczek zorganizownaych, w przypadku połaczeń lotniczych nie ma za bardzo co liczyć na oferty typu last minute.


17 marca 2011 Turystyka.interia.pl

Jak kupić tani bilet?

Średnio na bilet lotniczy wydaje się 630 zł. Wcześniejsza rezerwacja, elastyczne daty wylotu i przylotu czy wybór odpowiedniego przewoźnika pozwalają zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.


8 marca 2011 Dziennik Turystyczny

Era e-turysty

Na stronach internetowych można już nie tylko znaleźć inspiracje i pomysły na fantastyczny wyjazd oraz tanio kupić bilet, ale też wygodnie za wszystko zapłacić, wymienić walutę, a nawet znaleźć towarzystwo do wspólnej podróży.


2 marca 2011 Temi

Krótki urlop dla oszczednych

Wystarczy kilkaset złotych, aby spędzić weekend za granicą. Rozpoczął się sezon city break, czyli kilkudniowe, rekreacyjne wypady do europejskich stolic.


24 lutego 2011 Mediafm.net

Tripsta.pl poszerza swoją działalność

Internetowe biuro podróży Tripsta.pl poszerza swoją działalność – uruchamia bazę hotelową i serwisy dla kolejnych krajów. Od teraz internauci mogą zarezerwować nocleg w jednym ze 100 tys. hoteli na całym świecie.


22 lutego 2011 Female.pl

Urlop dla oszczędnych

Najczęściej na tzw. city break Polacy wybierają się poza sezonem wakacyjnym i narciarskim, czyli w terminach od lutego do maja, a także w październiku i listopadzie.


7 lutego 2011 Babyonline.pl

Małe dziecko w samolocie

Bez względu na rodzaj linii lotniczych, niemowlę, które korzysta z ulgi podróżuje na kolanach rodziców, bez zajmowania oddzielnego miejsca – wyjaśnia Anna Galewska z Tripsta.pl.


18 stycznia 2011 Turystyka.gazeta.pl

Tanie linie nie ułatwiają podróżowania z dzieckiem

Ferie to czas wzmożonych rodzinnych podróży lotniczych. Bilet dla dziecka, które leci na kolanach rodziców i nie zajmuje oddzielnego miejsca na pokładzie samolotu może kosztować więcej niż bilet jego opiekuna


31 grudnia 2010 Portfel.pl

Po świętach samolotem na wyprzedaże

Tuż po świętach Polacy kupują nawet dwa razy więcej biletów lotniczych niż w pozostałe dni.


29 grudnia 2010 Turystyka WP.pl

Polacy odlatują po świętach

Za pieniądze, które Polacy dostają w ramach prezentu gwiazdkowego coraz częściej kupują bilety lotnicze. Na lot w obie strony do najpopularniejszych stolic europejskich wydają od około 100 do kilkuset złotych.


22 grudnia 2010 Inwestycje.pl

Nowy podmiot w branży usług turystycznych

Wywiad z Anną Galewską, Dyrektorem ds. Rozwoju Tripsta.pl. Rozważamy uruchomienie w przyszłym roku serwisu w kolejnych (jednym lub dwóch) krajach Europy Południowo - Wschodniej. Jednak obecnie priorytetem jest dla nas rozwój firmy w Polsce.


16 grudnia 2010 Gospodarka Gazeta.pl

Polacy coraz częściej wybierają tanie linie lotnicze

Polski rynek przewozów lotniczych notuje wzrost, po lekkim osłabieniu w roku ubiegłym (…) – wynika z analizy przeprowadzonej przez serwis Tripsta.pl.


16 grudnia 2010 Forsal.pl

Sprawdź, które linie lotnicze są najpopularniejsze w Polsce

Z raportu serwisu Tripsta.pl wynika, że w 2010 roku na polskim rynku działało 40 przewoźników lotniczych. W pierwszych trzech kwartałach tego roku 10 tanich linii lotniczych obsłużyło tyle pasażerów, co 30 linii tradycyjnych.


4 grudnia 2010 Polska Dziennik Bałtycki

Tanie linie wcale nie są tanie

Eksperci radzą, że warto dodatkowy bagaż zgłaszać wcześniej, telefonicznie lub przez Internet. - Przy odprawie na lotnisku koszty są często wyższe nawet dwukrotnie - dodaje Anna Galewska, z serwisu Tripsta.pl.


2 grudnia 2010 Dzeinnik Turystyczny

Nadbagaż w samolocie może kosztować nawet kilkaset złotych

Powroty z emigracji na święta, sylwester w tropikach lub ferie na stoku – zimowe podróże to czas pakowania. Poza znajomością technik układania rzeczy w walizkach, liczy się tu także wiedza na temat ofert przewoźników lotniczych.


2 grudnia 2010 Onet.pl Biznes

Tanie linie odstraszają cenami za bagaż

Jeszcze bardziej za kieszeń muszą chwycić się pasażerowie, jeżeli okaże się, że walizka jest choćby o kilogram cięższa, niż dopuszcza limit. - Zabranie ulubionej książki, która nie zmieści się w limicie wagowym, może nas kosztować nawet 80 zł.


2 grudnia 2010 Polska The Times

Tanie linie bez bagażu

Maksymalne wymiary to 50 na 40 na 20 cm, czyli mniej więcej tyle, co zgrzewka napoju w dwulitrowych butelkach.


1 grudnia 2010 Rynek Turystyczny

Grecki Travelplanet24 wchodzi do Polski

Jedna z trzech największych internetowych agencji turystycznych w Grecji Travelplanet24 wchodzi na polski rynek i uruchamia serwis Tripsta.pl.


25 listopada 2010 Tur-Info

Tripsta.pl - nowy operator na polskim rynku

W przyszłości planujemy poszerzyć ofertę o wynajem samochodów, rezerwację biletów na prom, a także zorganizowane wycieczki typu "package". Docelowo chcemy zapewniać kompleksowe usługi turystyczne przez Internet.


23 listopada 2010 Dziennik Gazeta Prawna

Grecki portal turystyczny w Polsce

Weszliśmy do Polski, bo pomimo silnej konkurencji na rynku usług turystycznych, widzimy tu duży potencjał, zwłaszcza w obszarze e-commerce.